Vilniaus centre trys paauglės visą savaitę išgyveno populiarioje kavinėje ir per tą laiką išgėrė tik vieną kavos puodelį. Anot pačių merginų, tai nebuvo socialinis eksperimentas – jos paprasčiausiai neturėjo ką veikti. Pats įvykis nėra išskirtinai įdomus ir, deja, į jokius rekordus nepretenduoja.

  „Ne, sunku nebuvo. Net ir labai įdomu nebuvo. Nelabai suprantu, kodėl jūs čia taip susidomėjot. Aš pati jau mėnesį čia sėdžiu, o dar tik antrą puodelį įpusėjau. Bet baigėsi elektroninės cigaretės skystis, tai turbūt teks grįžti namo pasipildyti“, – naujieną komentavo viena iš merginų.

  Tačiau tokius įvykius sekanti bendrovė: MB „Įvykių sekimas“ į panašias situacijas žiūri rimtai ir įvardina jas kaip rimtą problemą: „Mes kasmet pastebime besikeičiančias kartų tendencijas. Nepriklausomybės pradžioje paaugliai trindavosi prie garažų, vogdavo metalą ir pridavinėdavo butelius, kad nusipirktų saulėgrąžų ar sidro bambalį. Šį elgesį pakeitė pirmi didieji prekybos centrai – ten paaugliai rado prieglobstį trindami suoliukus, važinėdamiesi eskalatoriais aukštyn žemyn ir apie 3 valandą eidavo namo žaisti „Counter-Strike“. Dabar jie tiesiog sėdi kavinėse ir degraduoja. Tai faktas“, – kalbėjo įvykių sekėja Įvika Sekėjytė.

  Garbesnio amžiaus vilniečiai apie paauglių užimtumą taip pat nebuvo geros nuomonės. „Pražuvus karta, prisižiūrėjo tos amerikonų propagandos ir smegenys išdžiūvo. Savo laikais mes gaudavom į kepenis nuo stribų, žaisdavom laukuose, sėdėdavom medžiuose. Aš pats dukart esu iškritęs iš pušies“, – kalbėjo įprastas gyventojas Vaclovas.

  Žurnalo „Šlapias paauglio sapnas“ psichologijos skilties ekspertė Lina Psichė teigė, kad paauglių elgesyje nereikėtų ieškoti kažko neįprasto – esą kiekviena karta paauglystėje vienaip ar kitaip leidžia laiką tuščiai ir tai yra normalus brendimo procesas.

  Bet ar tikrai tik paaugliai tuščiai leidžia laiką? Ar tikrai?

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP