Nors padavėjo darbas ir vilioja sąlyginai neblogu uždarbiu, lenkti nugarą viešojo maitinimo įstaigose toli gražu nelengva. Visuomenėje vis dar išsilaikiusi nuomonė, kad šis darbas yra neprestižinis ir su aptarnaujančiu personalu galima elgtis nepagarbiai.

  Prieš tokią neteisybę sugebėjo atsistoti Aina Arbatinienė, kuri po 12 metų patyčių paliko savo vyrą: „O kaip jums atrodo? Aš jam pusryčius, pietus, vakarienę paduodu, o ką tas gyvulys? Nė karto arbatpinigių nepaliko. Ir dar kabinėjasi, šlykštynė… „Oi Ainute, tu mano gyvenimo meilė, mes amžinai kartu būsim. Ką tu vakare veiksi, gal einam kažkur?” Ar jūs bent žinot, kiek aš tokių pasiūlymų sulaukiu? Kasdien mažiausiai po penkis“, – pasakojo Aina Arbatinienė.

  Ne paslaptis, kad didžiąją dalį padavėjų pajamų sudaro arbatpinigiai, todėl Ainos pasirinkimas buvo visiškai priimtinas ir jos kolegoms: „Aišku, gerai padarė, tokių pas mus pilna. Ateina keturiese, pavalgo už 50 Eue, tu aplink juos šokinėji, šypsaisi, o jie tau eurą palieką. Eurą! Iš to jūsų euro aš už savo menotyros studijas nesusimokėsiu“, – skundėsi vieno restorano padavėjas Darius Girėnas.

  Ainos Arbatinienės vyras buvo kitos nuomonės. Pasak jo, Aina nebuvo labai gera žmona: „Pirmiausia, ji visada parsinešdavo darbą į namus. Aš jos paklausiu kaip jai sekasi, o jai atrodo, kad kabinėjuosi. Paklausiu ar nenorėtų į kiną – vėl kabinėjuosi. Kitas dalykas – įsivaizduokit gyvenimą su padavėja, kai ji tiesiog nešioja jums tuščias lėkštes arba įbėgus į virtuvę rėkia: „man dvigubą makaronų porciją“. Ji visada šypsodavosi ir būdavo mandagi, kol valgydavau, bet kai tik išeidavom iš valgomojo, iškart užsiraukdavo ir dėl visko priekaištaudavo. Be to, net neabejoju, kad ji spjaudydavo į mano maistą“, – pasakojo Dainius Arbatinis.

  Dainius dėl jį palikusios žmonos stipriai nenusiminė. Tiesa, vienintelis malonus dalykas santuokoje būdavo, kai žmona visada atnešdavo alaus per krepšinio varžybas, tačiau 3 eurai už butelį Dainiui šiek tiek per brangu. Todėl nuo šiol alų vyras atsineš pats, bet bent ramiai gyvens. Aina ir toliau dirbs padavėja – jos planuose kirba mintis susirasti turtingą vyrą, o ne tą „ubagą“.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP