Artėjantys nauji mokslo metai mokinių tėvams dažniausiai reiškia tik viena – dideles išlaidas. Uniforma, vadovėliai, sportinė apranga ir nauji parkeriai kainuoja išties nemažus pinigus, o kur dar ir kasdieniai kišenpinigiai, kurie, beje, dažnai nueina visai ne pietums. Tačiau kelios šeimos, neapsikentusios Lietuvoje lyg ant mielių augančių kainų, nusprendė nesitaikstyti su šalyje klestinčia išlaidavimo karštine ir savo atžalas į mokslus leisti kaimyninėje Lenkijoje.

  Anot vienos mamos, toks sprendimas šeimoje buvo svarstomas jau kurį laiką. „Mes, kaip tikri vilniečiai, esame jau šeštos kartos lenkai. Ten turime giminių, be to, dažnai vykstame ir apsipirkti. Užsukom į mokyklinių prekių parduotuvę, ir ką jūs manot? 12 flomasterių rinkinys „Maximoje“ kainuoja 48 eurus, o čia tokie patys flomasteriai – du zlotai!“ – dalinosi įspūdžiais antroko mama Giedrė.

  Šeima tikina savo vaiką jau užrašiusi į vieną vidurinę mokyklą Suvalkuose. Tai, kad berniukas lenkiškai temoka pasakyti kurwa ja pierdolę, tėvams atrodo menka bėda. „Išmoks kalbą tikrai greitai, dar jaunas. Kai aš pradėjau lankyti mokyklą Naujininkuose, po trečio smegenų sutrenkimo jau puikiai kalbėjau rusiškai“, – nerūpestingai šnekėjo berniuko tėvas Gintas.

  Šalies pedagogai dėl tokios situacijos nuogąstauja, tačiau supranta, kad kai kurios šeimos tiesiog neturi prabangos išmokslinti savo vaikus Lietuvoje. „Košmaras, kokios kainos. Kiek kainuoja moteriški kostiumėliai, akiniai, valerijonas, tamponai? Kas gali tai įpirkti? Aš pati norėčiau važiuoti į Lenkiją mokytojauti, bet išgirdę mano lenkų kalbą ten visi juokiasi ir sako „varyk iš kur atėjai“, – skundėsi lenkų kalbos mokytoja Božena iš Šalčininkų.

  „Ja na koncercie, co chesz“, – pasikalbėti telefonu nepavyko su Lenkijos švietimo ministru.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP