Valstybinės psichinės-intelektinės sveikatos komisijos (VPISK) įsakymu visiems „2 barai“ televizijos šou dalyviams iki gyvenimo galo bus privaloma mokėti silpnaprotystės pašalpą. Tokį sprendimą praeitą savaitę priėmė komisijos pirmininkė, medicinos mokslų daktarė, psichiatrė-psichoterapeutė Paulina Sichova.

  „Pažiūrėkit į juos, kaip galima nemokėti? Ar jums atrodo, kad šie nuskriausti žmonės sugebės adaptuotis normaliame gyvenime? Net išprievartavimų aukoms šviečiasi kur kas geresnė ateitis“, – piktinosi P. Sichova.

  VPISK atliko ilgalaikį tyrimą, kuriame buvo tiriama žmonių integracija į socialinę aplinką po dalyvavimo realybės šou: „Po „Akvariumo“ Psichas guli Vasaros g. 5 psichiatrinėj ligoninėj, o Raudona išvyko į JAV ir tapo pigios pornografijos žvaigžde. Aš net nenoriu prisiminti projekto „Kelias į žvaigždes“. Jūs Radži matėt? O Vudį? O A. Rimiškį? Jis iki šios dienos vandens stiklinėj audrų neieško, nes rado vieną butelio dugne. O grupę „Raketa“ kas atsimena? Niekas. Jie niekam nebereikalingi. Vieną kartą iššovė ir tiek žinių. Išėjusių iš pataisos namų galimybė įsidarbinti 98% didesnė, nei tų, kurie tuos realybės šou laimėjo“, – supažindino su tyrimo duomenimis P. Sichova.

  Realybės šou dalyviams bus mokama 97 eurų pašalpa ir taikomas privalomas psichinės reabilitacijos kursas. P. Sichova taip pat teigė, kad reabilitacija menkai padės arba visiškai nepadės sugrįžti atgal į visuomenę, tačiau pacientai bent jau jausis kažkam reikalingi. Psichoterapeutės nuomone, tokius projektus reikėtų uždrausti ir nebeluošinti žmonių – ne tik dalyvių, bet ir žiūrovų.

  Tačiau kitos apklausos rezultatai rodo, kad tokie projektai domina beveik 70% Lietuvos. Ar iš tiesų pašalpas teks mokėti tik dalyviams? O galbūt mokesčių mokėtojų pinigai išeis ir žiūrovams?

   

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP