Visuomenei dar nespėjus susitaikyti su sugriežtinta prekybos alkoholiu tvarka ir pakilusiomis kainomis, valdantieji jau rengia naujus pataisų projektus, žadančius dar daugiau draudimų. Sunku patikėti, tačiau šįkart R. Karbauskio vadovaujama frakcija Seime nusitaikė į tiksliuosius mokslus, statybos pramonę bei daugelį kitų sričių – valstiečiai rengiasi uždrausti ar bent jau smarkiai apriboti kampus.

  „Savo rinkėjams mes pažadėjome išblaivinti tautą – šių pažadų ir laikomės. Tai tikrai nėra perteklinis siūlymas. Jūs tik pažiūrėkit – eina vaikai gatve ir mato kampus, kuriuose pilna laipsnių, kai kuriuose ir daugiau nei 40. Dvylikamečiai jau su kepenų ciroze, gal užteks juos gundyti ant kiekvieno kampo?“ – savo poziciją komentavo R. Karbauskis.

  Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, šie draudimai turėtų padėti tautai mažiau galvoti apie gėrimą rytais bei darbo metu. „Alkoholio reklama jau uždrausta. Bet ką mato žmogus, iš ryto pabudęs savo kambaryje? Sienos kampą, lovos kampą, o per televizorių dar rodo ir „Pagauk kampą“. Juk visur aplink tiek pagundų. Mes norime žmones apsaugoti, nes statistika rodo klaikius skaičius. Aišku, aš pats taip paskaičiavau, kad viskas atrodytų labai blogai, bet, kaip sako, nesisuksi – negyvensi. O kai visur tiek kampų, tai suktis sunku, lengva užkliūti”, – nejuokingu pokštu savo atsakymą baigė A. Veryga.

  Nekilnojamo turto vystymo bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis teigė dėl šių draudimų pernelyg nepergyvenantis. „Niekas nesikeis. Ar statysime namus be kampų? Tikrai ne. Pirkdami butus, žmonės dar ne tokį broką pro akis praleidžia, taigi jei bute rasis vienas kitas kampas – niekas nepastebės“, – teigė A. Avulis.

  Rengiamame įstatymo pataisų projekte planuojama apmokestinti visus silpnus (iki 15 laipsnių) kampus 21% akcizo tarifu. 15-40 laipsnių kampus bus galima rodyti tik nuo 23 iki 6 valandos, o už neteisėtą didesnių nei 40 procentų kampų laikymą ar disponavimą numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP