Seime įsibėgėjusi blaivybės pakalnė, atrodo, tik statėja. Praėjusią savaitę LVŽS frakcijai Seime priklausančių parlamentarų grupė pristatė naują Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų projektą. Pagal jį neblaiviems asmenims bus uždrausta naudotis liftu, o už draudimo nepaisymą numatytos griežtos sankcijos.

  Anot Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės A. Širinskienės, toks draudimas yra nė kiek neperteklinis, nes kasmet dėl neblaivių kelionių liftu Lietuvoje kyla daugiau nei 28 tūkst. buitinių konfliktų.

  „Liftais važinėjantys išgėrę žmonės – reali grėsmė visuomenei. Juk tai transporto priemonė, kurioje gali būti ir kitų žmonių. Jei apsvaigęs žmogus iškviečia liftą, kas atsakys už jo keleivių saugumą?“ – pataisas argumentavo A. Širinskienė. – „Be to, neblaivūs lifte dar ir nevengia užsiimti seksu. Kadangi aš seksu neužsiimu, kaip man tai paaiškinti savo vaikams?“

  Kita vertus, šis draudimas turėtų ir teigiamų pasekmių. Paskaičiuota, jog prisisiotų liftų valymui daugiabučių bendrijos kasmet išleidžia apie 37 mln. eurų, o tai – daugiau milijonų, nei Andrius Tapinas yra nufilmavęs laidų „Laikykitės ten“. Šios išlaidos turėtų ženkliai sumažėti, tačiau ar sumažės Tapino laidų, kol kas nėra aišku.

  „Baikit, nemanau“, – situaciją komentavo Andrius Tapinas.

  Argumentus, jog priėmus draudimą dauguma žmonių tiesiog pereis prie amfetamino ir viršys greitį bėgiodami laiptais, Seimas vadina nelogiškais.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP