Šį pirmadienį Vilniaus universiteto gamtos mokslų profesoriai kartu su Lietuvos ornitologų draugija pateikė užklausą Lietuvos Respublikos Seimui su prašymu teisiškai apibrėžti frazę „žodis – ne žvirblis“ – manoma, kad ji gali klaidinti žmones.

  Mokslininkai oficialiame pareiškime teigia: „Manome, kad ši frazė diskriminuoja kitus paukščius, tokius kaip gaidys, gandras, mažasis kragas, rudakaklis kragas, raguotasis kragas, juodakaklis kragas (iš esmės visus kragus), gervė, žąsis, antis, Pekino antis ir kitus.

  „Daug žmonių yra tiesiog suklaidinti. Pavyzdžiui, mano vaikai į balandžius kreipiasi pavadinimu „žodis“, nes galvoja, kad tik žvirblis nėra žodis, nors taip nėra“, – skundžiasi mamų klubo narė A. Žąsienė.

  Kol kas nėra tikslios statistikos, kiek žmonių Lietuvoje nesugeba atskirti kitų paukščių nuo žodžio, tačiau tikėtina, kad frazė „žodis – ne žvirblis“ atneša daugiau problemų ir painiavos negu tiesioginės naudos ir Lietuvos biudžetui kiekvienais metais kainuoja virš 15 eurų.

  Ornitologų draugija taip pat žada organizuoti edukacinę akciją pavadinimu „Žodis – ne tik ne žvirblis“, kurios tikslas – nustoti diskriminuoti kitus paukščius ir kovoti su klaidinančia informacija.
  O ką manote jūs, mūsų skaitytojai? Ar žodis tikrai nėra žvirblis? Ar žvirblis nėra žodis? Ar kiti paukščiai nėra nuskriausti?

   


  Nori mažiau šūdo internete?

  Paremk mus. Pažadame nedaryti šūdo!
  Paremti, pasirinkdamas norimą sumą, gali Patreon rėmimo platformoje – www.patreon.com/1K

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP