Vis daugiau lietuvių kasdien įsitikina, kad Lenkijoje viskas pigiau – alkoholis, cigaretės, maisto produktai ir net sekso paslaugos. Tuo ruošiasi įsitikinti ir Lietuvos paukščiai, kurie šią žiemą patrauks į piniginei šiltus Lenkijos kraštus.

  „Mes iš vietinių lietuvių jau girdėjom, kad Lenkijoj pigiau. Iš mūsų buvo du balandžiai nuskridę, sakė, kad net vasaroti ten geriau. Ką jau kalbėt apie šildymo ir batono kainas“, – sakė parke pakalbintas paukštis Rudis Žvirbliauskas.

  Vienintelė problema Lenkijoje – asmenvardžių rašyba paukščių migracijos dokumentuose, kas labai apsunkina plunksnuočių gyvenimą. Pavyzdžiui, Rudis Žvirbliauskas prarastų savo autentišką vardą ir taptų Radek Zwirblewski, o labiausiai šiuo klausimu nepasisekė Mažajam Baubliui, kuris Lenkijoje būtų Masze Bibis. Skiauterėtąją Gagą Lenkijos balandžiai tiesiog vadina „Lady Gaga“.

  „Bet kokiu atveju, Lenkijoje gerokai pigiau, ten ir pensijos didesnės. Mes jau kalbame ne tik apie ekononimę laisvę, bet ir apie gyvenimo kokybę. Net neabejoju, kad daugelis liks ten gyventi“, – čirškėjo Lietuvos paukščių profsąjungos vadovas Grifas Palšasis.

  Apie asmenvardžių rašybą Grifas nedaugžodžiavo. Pasak jo,  integruojantis į visuomenę didelių problemų tai nesukels, bet profsąjunga sieks įteisinti lietuviškų raidžių rašybą dokumentuose. Ponas Palšasis optimistiškai žvelgė ir į šalies ištuštėjimo problemą: „Emigravusių paukščių vietas užims Ukrainos balandžiai, Baltarusijos žvirbliai ar Kirgizijos varnos. Vis tiek atsiras, kas surinks senučių išmėtytus trupinius aikštėse“, – nesijaudino Grifas Palšasis.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP