Turbūt visi žinote, kad Nobelio laureatas ir buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Vinstonas Čerčilis pasakė „Aš pasiėmiau iš alkoholio daugiau gero, negu jis pasiėmė iš manęs“.

  Asmeniškai aš (Olegas), pasiėmiau iš alkoholio visko: laimingų momentų, sunkią depresiją, virš 10 administracinių baudų, kelis bandymus nusižudyti. Turėdamas ilgus alkoholinius „tripus“, porą kartų pamačiau Berlyną, turėjau nemažai sekso nuotykių (dėl ko nesididžiuoju), o vieną kartą važiavau į Paryžių (miestą) su taksi. Todėl mačiau alkoholį iš visų pusių.

  Ir tai nėra blaivininko išpažintis, kuris „atseit“ atrado save. Ne.

  Prisipažinsiu, kad mane erzina draugai, kurie neįsivaizduoja savaitgalio be alkoholio, taip pat erzina ir blaivininkai. Paskutinieji erzina labiau, nes apsimeta, kad alkoholyje nėra nieko gero, „atseit“ jis toks blogas ir kenksmingas, o blaivybė yra savaime suprantamas gėris.

   

  Kodėl alkoholis yra labai gerai?


   

  Padeda pamiršti apie problemas

  Čerčilis pasakė, kad realybė – tai haliucinacija, išprovokuota mažo alkoholio kiekio kraujyje.

  Pradėkime nuo fakto, kad alkoholis neišsprendžia problemų, bet, kai esi prisigėręs, tos problemos atrodo ne tokios baisios ir, be abejo, tai yra iliuzija, melas, netikra. Taip, ši iliuzija – labai maloni. Fantastiškas jausmas yra gyventi šią sekundę ir alkoholis suteikia tą jausmą.

   

  Suteikia drąsos vairuojant

  Mes labai tikimės, kad žmonės, kurie mus skaito, supranta, kad tai yra ŽIAURUS, bet humoras, ir jo tikslas – atkreipti dėmesį, naudojant atvirkštinę psichologiją. Apsisaugojom.

   

  Duoda darbo psichologams ir toksikologams

  Alkoholis yra depresiją sukelianti medžiagaJei yra antidepresantai, tai alkoholis yra stiprus depresantas. Todėl, manome, kad prekybos centruose, šalia alkoholio skyriaus, galėtų stovėti didelis stendas su psichologų paslaugų reklamomis. O bet kokia nauja paslauga, atsiradusi rinkoje, yra papildomi pinigai į LR biudžetą.

   

  Leidžia atsipalaiduoti ir „išsilaisvinti“

  Bet šis punktas negalioja kalėjime.

  Kaip suprantate iš paskutiniųjų 3 punktų, mums labai sunku kalbėti rimtai net ir apie tokią sunkią problemą kaip alkoholis Lietuvoje.

   

  Kodėl alkoholis yra labai blogai?


   

  Atmintis

  Daugiau nei pusę kontaktų mano telefone atsirado neaiškiomis aplinkybėmis. Ar jums buvo gyvenime taip, kad kalbatės su žmogumi, o tik po 20 minučių pokalbio atsimenate, iš kur jį pažįstate? Suprasti, kad neatsimeni nieko iš vakar, yra labai baisu, labai. Patikėkit. (Olegas)

   

  Finansai

  Kiek kartų iš išgėrusių draugų jūs esatę girdėję „statau tau šotą“? Bet niekada kavinėje per pietus niekas nerėkia „statau visiems dienos sriubos“. Štai, statistika apie jūsų finansus, kai išgeriate.

   

  Pagirios, fizinė/emocinė sveikata

  Žinote tą jausmą, kai nėra jokių jausmų, kai atsikeliate sekmadienį 8 valandą ryte, nors neplanavot? Kai atrodo, kad visas troleibusas žiūri į jus, nors važiuojate taksi? Kai viskas aplink yra prieš jus, ypač jūsų kūnas? Kai negalite sukoncentruoti dėmesio net tam, kad kvėpuotumėt? Kai turite savo planų sekmadieniui, o jūsų organizmas – savų ir tie planai nesutampa? Tai yra pagirios. Vėliau ateina emocinės pagirios, klausimai kodėl, kam, už ką reikėjo ir pažadai, kad niekada taip nedarysi ir didžiulė mirties baimė, nes mirti nuo pagirių yra taip beprasmiška.

   

  Profesionalūs blaivininkai pamiršta, kad blaivybė nėra stipri alternatyva alkoholiui. Prisipažinsiu, jei ne gyvenimo interesai, kurių turiu labai daug, aš gerčiau. Todėl kiekvieną kartą, kai išgirsite naujus siūlymus pabranginti/uždrausti/apkeisti alkoholį, tai paklauskite iniciatoriaus, ką jie siūlo vietoje alkoholio: kokias sporto aikšteles, kokias bibliotekas, kokią infrastruktūrą?

  Bet gyvenimo interesai, tokie kaip sportas, knygos, politika, humoras, meilė, žmonės – tai yra viskas, kas suteikia šitame beprasmiškame gyvenime minimalią prasmę – gelbėja mane kiekvieną dieną ir interesas gyvenimui yra stipresnis už malonumą, kurį suteikia alkoholis. Bet aš turiu pripažinti, kad malonumas yra ir jis labai vilioja.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP