Vilnietis Valdas gerokai nustebo, kuomet norėjęs išeiti į balkoną parūkyti iškrito iš antro aukšto. Pasirodo, apsukrūs ilgapirščiai pavogė visą jo balkoną.

  „Ėjau parūkyt ir tik pyst – sėdžiu pas kaimyną balkone“, – įspūdžiais dalijasi į pirmą aukštą nukritęs vyriškis.

  „Situacija itin nemaloni, reikia pripažinti, kad balkonų vagystės mums jau tapo kasdienybe. Vien per 2017 m. Vilniaus mieste buvo pavogti 23 balkonai. Jų savininkai dabar nežino, kur dėti senus daiktus, pačiūžas, dviračius, meškeres ir savo vaikus“, – komentavo incidentą Lietuvos kriminalinės policijos biuro Balkonų vagysčių tyrimo valdybos viršininkas P. Adjiezdovas.  „Kadaise vagys Maskvoje per naktį pavogė visą tiltą. Lietuviai taip pat visada mėgsta parodyti, ką sugeba. Bet mes dar jauna valstybė. Gal ateityje mūsų vagims pavyks nušvilpti ir ką nors rimtesnio“, – viliasi vyr. tyrėjas. Kristijonas Donelaitis.

  Daugiabučių rajonuose sklinda kalbos, kad už balkonų vagystes gali būti atsakingi prieš rūkymą nusiteikę radikalai, o jų grobis juodojoje rinkoje eksportuojamas į trečiąsias šalis. Pastaruoju metu žmonės ėmė aktyviau stebėti savo balkonus, samdyti jų apsaugos specialistus ar net rakinti juos prie buto.

  Vilniaus miesto policija ir savivaldybė ragina visus vilniečius bei miesto svečius ilgam nepalikti savo balkonų be priežiūros. Nekilnojamojo turto apsaugos ekspertai pataria išvykstant ilgajam savaitgaliui paprašyti kaimyno retkarčiais užsukti pas jus parūkyti. Jei vis dėlto jūsų balkonas buvo pavogtas, nedelsdami skambinkite į policiją. Ten budintis pareigūnas ragelį pakels tuoj pat, kai tiks baigs rūkyti balkone.


  Nori mažiau šūdo internete?

  Paremk mus. Pažadame nedaryti šūdo!
  Paremti, pasirinkdamas norimą sumą, gali Patreon rėmimo platformoje – www.patreon.com/1K

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP