Apie nuo karo užsilikusius sprogmenis žiniasklaida informuoja dažnai, tačiau retam pasiseka tokį radinį aptikti pačiam. Tuo įsitikino Rudolfas Chitleris iš Prienų, sužinojęs, kad II pasaulinio karo granatą striukės kišenėje nešiojosi net pusmetį.

  Sprogmenį senolis naudojo kaip įrankį – skaldydavo riešutus, paremdavo duris ar apsigindavo nuo puldinėjančių kaimo bernų. Tačiau prieniškis nei karto nesusimąstė, kad kišenėje turimas metalo gabalas esąs mirtinas užtaisas.

  „Mes su seneliu žaisdavom su ja kvadratą –  jis mesdavo granatą į mane, o aš turėdavau atlaikyt. Antraip senelis sakydavo, kad esu myžnius. Kartą su ta granata jis man du dantis išmušė“, – šiek tiek švepluodamas pasakojo Rudolfo anūkas.

  Kad turi sprogmenį, senukas išsiaiškino, kai po didelių pastangų pralaimėjo kovą su rankoje sprogusios granatos sprogimo banga.

  Lietuvos kariuomenė perspėja radus sprogmenį nebandyti jo neutralizuoti patiems. Aptikę neaiškios kilmės iškasenas ar į karinius įtaisus panašius daiktus, apie tai nedelsdami informuokite spec. tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112 arba poną Rudolfą.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP