Kadangi 2017 metai yra paskelbti „Lygių galimybių metais“, tarptautinė krepšinio federacija paskelbė naujus taisyklių pakeitimus, kurie įsigalios nuo 2017 09 01.

  Manoma, kad šios taisyklės paįvairins žaidimą ir padarys jį sąžiningesnį:

   

  1.Nuo šiol – niekas nepralaimės, bet laimės draugystė. Ateityje planuojama, kad laimės tas, kas įmes mažiau. Tai padidins toleranciją sporte ir suteiks lygias galimybes net ir silpnom komandom. Projektą dalinai finansuoja ES.

   

  2. Nebebus komandų ir kiekvienas žais už save. Manoma, kad tai padidins žaidėjų rezultatyvumą ir varžybų žiūrimumą, o taip pat FIBA didina kamuolių skaičių – nuo 1 iki 17 kamuolių.

   

   


  3. Kamuolio spalva keičiama į neutralesnę.
  Dabar jis bus ne tik oranžinis, bet ir juodas, baltas, geltonas bei translytis. Spalvos bus keičiamos, kad niekas neįsižeistų, nes visi esame lygūs. Kamuolių perdažymą dalinai finansuoja ES.

   

  4. Dabar rungtynėse galės dalyvauti gyvūnai ir moterys. Šią idėją finansuoja ES ir Greenpeace.

   

  5. Nebebus 3 taškų zonos, bet bus 5, 6, 7 ir 12 taškų zonos. Pastaroji – tai parkavimo aikštelė už aikštelės. Taip pat Europos Komisija rekomenduoja nebevartoti žodžio „zona“, nes tai primena kaliniams apie blogą praeitį, o Einikiui apie ateitį.


  6. Draudžiama mėtyti „iš po sijono“
  , nes feminisčių organizacijos pamatė tame seksizmą ir mano, kad reikėtų uždrausti tokį moteris žeminantį veiksmą. Išimtis padaryta tik Škotijos krepšinio rinktinei.

   

  7. Aikštės plotas nesikeičia, bet keičiasi ilgis. Anksčiau – 28 metrai, dabar – 49 kilometrai, todėl autostradoje Vilnius-Kaunas planuojama statyti naują krepšinio areną.

   

  8. Nebeliks baudos metimų, o juos pakeis piniginės baudos. Minimali bauda – 300 eurų, maksimali – laisvės atėmimas iki 3 metų. Tai sumažins agresijos kiekį aikštelėje bei paskatins ne toleranciją smurtui. Visi surinkti pinigai keliaus į Lietuvos biudžetą ir nesvarbu ar tai bus NBA, ar Turkijos čempionato rungtynės. Projektą remia ES.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP