Ketvirtadienio popietę Romos Katalikų Bažnyčią sukrėtė iki šiol neregėto masto katastrofa – Vatikano spaudos centras oficialiai nepatvirtino visą savaitę sklandžiusių gandų, kad Bažnyčiai pasibaigė švęstas vanduo. UAB „Vatikano vanduo“, kurie teikia licenzijuotą švęstą vandenį į Lietuvą, taip pat nepatvirtina šios informacijos.

  „Taip, tai yra tiesa. Šventinto vandens nebėra. Apieškojome visą sandėlį, atidarėme visas bačkas, bet jos visos buvo tuščios,“ – pranešime cituojamas popiežius Pranciškus.

  Paklaustas kaip galėjo tai nutikti, Bažnyčios vadovas pripažino, kad pats nieko nesupranta. Manoma, kad taip galėjo nutikti paryčiais, po vieno kardinolo gimtadienio.

  Kaip žinia, šventintas vanduo istoriškai visada buvo gaminamas iš kito šventinto vandens: į 5 litrus paprasto vandens, įlašinus 100 mililitrų šventinto, būdavo gaunama 5,1 litro šventinto vandens. Lietuvoje šio vandens koncentracija – dar mažesnė, net būta atvejų, kuomet po tyrimų šventas vanduo pasirodė esąs paprastas vanduo iš čiaupo.

  Vis dėlto panašu, kad kažkuriuo metu Bažnyčia pamiršo, jog gamybos procesą reikia prižiūrėti.

  Buvęs Kauno arkivyskupijas Sigitas Tamkevičius mums patvirtino, kad šventintas vanduo baigėsi ir Lietuvoje, o paklaustas, kas dabar bus, konkretaus atsakymo pateikti nesugebėjo.

  „Velniai žino. Galvojam, gal reikės keisti veiklos profilį, nes religinės veiklos nebėra kaip vystyti. Stringa visos mišios, nes nebeturime kuo apkratyti besimeldžiančius, o apie krikštynas ar vestuves jau net nekalbu. Pastarosios juk yra pagrindiniai mūsų pajamų šaltiniai. Žodžiu, „pravalas“, – guodėsi arkivyskupas.

  Manoma, kad turėtų smarkiai kilti visos šventinimo procedūrų kainos. Daugelis tikinčiųjų jau planuoja savo vaikų krikštynas kaimyninėje Lenkijoje. O KĄ DARO LIETUVOS VALDŽIA? Klausimas retorinis.

  Redakcijos žiniomis, Vatikane šiuo metu yra aktyviai diskutuojama dėl tolesnių organizacijos veiksmų. Kaip galimos alternatyvios Bažnyčios veiklos kryptys įvardijamas NT vystymas, mažamečių vaikų priežiūra, buhalterija ir homeopatinė medicina.

   


  Nori mažiau šūdo internete?

  Paremk mus. Pažadame nedaryti šūdo!
  Paremti, pasirinkdamas norimą sumą, gali Patreon rėmimo platformoje – www.patreon.com/1K,

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP