Kolegos iš propagandinių portalų ir šūdžiniasklaidos mėgsta aiškinti, kad Lietuva (Latvija, Estija), neva, yra rusofobinis kraštas, kuriame media hiperbolizuotai rašo apie „Rusijos agresiją“ ir skatina tautinę neapykantą.

  Taip pat kuriamas mitas, kad Lietuvoje, užuot sprendus vidines problemas svarstoma, kaip sukurti išorinį priešą, t.y. Rusiją. Nors vatnikai ir kiti idiotai nepastebi, kad kritikuojamas Putino režimas (ir labai dažnai argumentuotai), o tai nėra lygu Rusijos, kaip valstybės, kritikavimui. Bet šis diskursas yra gudrios propagandos „RUSIJA = PUTINAS / PUTINAS = RUSIJA“ rezultatas.

  Kad įrodytume, jog Rusija nėra tik Putinas, tamsa ir korupcinė šikna, kur propaganda dirba tam, kad pateisintų korupcinį oligarchinį melą, parinkome 5 dalykus iš Rusijos, kurie yra labai gerai, bet su „Putino Rusija“ neturi nieko bendro.

  Pradėkime nuo žiniasklaidos. Yra toks mitas, kurį aktyviai platina vatnikai ir Kremliaus propaganda, kad Lietuvos informacinis laukas yra rusofobiškas, ir viskas kas rusiška ar iš Rusijos yra blogai. Kai kurie transliuoją šį melą sąmoningai, kai kurie nuoširdžiai yra įsitikinę, kad Putino režimas kritikuojamas tik “rusofobijos” dėka. Ne, ne, ne. Rusijoj yra gerų dalykų. Jei suprantate ir mokate kalbėti rusiškai, štai sąrašas žiniasklaidos kanalų ir žurnalistų, kuriuos skaityti yra labai naudinga ir sveika.

   

  Телеканал Дождь (lietuviškai – „Kanalas Lietus“, bet nieko bendro su radijo stotimi „Lietus“, deja, neturi) www.tvrain.ruNepriklausomas kanalas, kuris yra remiamas žiūrovų/prenumeratorių, taip pat išsilaiko iš komercinės reklamos pardavimų. Anksčiau jis buvo transliuojamas per visas kabelines televizijas Rusijoje, bet greitai buvo išimtas iš jų tinklelio. Kanalui teko sumažinti biudžetą bei atlyginimus savo žurnalistams, tačiau jis gyvuoja iki šiol.

   

  Новая Газета (lietuviškai – „Naujasis laikraštis“) www.novayagazeta.ruTai – laikraštis, kuris argumentuotai ir taikliai kritikuoja Putino režimą, daro rimtus tyrimus. Šio laikraščio žurnalistams yra dažnai grasinama, jie – žudomi (pagal mūsų skaičiavimus, per paskutinius 15 metų buvo nužudyti 7–8 žurnalistai).

   

  Юлия Латынина (Julija Latynina)

  Julija yra „Novaya gazeta“ žurnalistė, kuri kritikuoja visus – ir Trumpą, ir Obamą, ir Putiną (tai retas atvejis).

   

  Виктор Шендерович (Viktor Šenderovič)

  Žurnalistas, rašytojas ir dramaturgas, kuris yra ir Putino kritikas. Propagandos kanalai jį nuolat demonizuoja ir vaizduoja kaip tautos priešą. Rašyti ir sakyti, ką manai, yra prabanga.

   

  Алексей Навальный (Aleksėjus Navalnas)

  Realiame Rusijos įstatymų kūrime nėra opozicijos, yra tik opozicijos parodija. Neva yra komunistų (!) partija, kurie vaidina opoziciją, bet iš tiesų yra nuo Kremliaus priklausomi žmonės. Jie visi sėdi parlamente, kuris vaidina kažkokią veiklą ir už įstatymus balsuoja vieningai. Todėl reali opozicija Rusijoje gyvuoja internete, kuri, kaip parodė sekmadienio mitingai, yra realūs žmonės. Aleksėjus Navalnas yra šios opozicijos lyderis. Jis padarė daug rimtų ir įdomių tyrimų, o juose yra įrodoma valdžios korupcija ir melas. Rekomenduojame.


  Taip pat yra daug rusakalbių rašytojų, poetų, žurnalistų ir režisierių apie kuriuos būtų galima pakalbėti šiame straipsnyje, bet pakalbėsime apie tai vėliau.

  –Ačiū, kad pasidalinot.
  –Prašom.

  PasidalinkShare on Facebook

  AR NORI EITI Į MŪSŲ YOUTUBE?

  TAIP