Vilniaus centre trys paauglės visą savaitę išgyveno populiarioje kavinėje ir per tą laiką išgėrė tik vieną kavos puodelį. Anot pačių merginų, tai nebuvo socialinis eksperimentas – jos paprasčiausiai neturėjo ką veikti. Pats įvykis nėra išskirtinai įdomus ir, deja, į jokius rekordus nepretenduoja.

  „Ne, sunku nebuvo. Net ir labai įdomu nebuvo. Nelabai suprantu, kodėl jūs čia taip susidomėjot. Aš pati jau mėnesį čia sėdžiu, o dar tik antrą puodelį įpusėjau. Bet baigėsi elektroninės cigaretės skystis, tai turbūt teks grįžti namo pasipildyti“, – naujieną komentavo viena iš merginų.

  Tačiau tokius įvykius sekanti bendrovė: MB „Įvykių sekimas“ į panašias situacijas žiūri rimtai ir įvardina jas kaip rimtą problemą: „Mes kasmet pastebime besikeičiančias kartų tendencijas. Nepriklausomybės pradžioje paaugliai trindavosi prie garažų, vogdavo metalą ir pridavinėdavo butelius, kad nusipirktų saulėgrąžų ar sidro bambalį. Šį elgesį pakeitė pirmi didieji prekybos centrai – ten paaugliai rado prieglobstį trindami suoliukus, važinėdamiesi eskalatoriais aukštyn žemyn ir apie 3 valandą eidavo namo žaisti „Counter-Strike“. Dabar jie tiesiog sėdi kavinėse ir degraduoja. Tai faktas“, – kalbėjo įvykių sekėja Įvika Sekėjytė.

  Garbesnio amžiaus vilniečiai apie paauglių užimtumą taip pat nebuvo geros nuomonės. „Pražuvus karta, prisižiūrėjo tos amerikonų propagandos ir smegenys išdžiūvo. Savo laikais mes gaudavom į kepenis nuo stribų, žaisdavom laukuose, sėdėdavom medžiuose. Aš pats dukart esu iškritęs iš pušies“, – kalbėjo įprastas gyventojas Vaclovas.

  Žurnalo „Šlapias paauglio sapnas“ psichologijos skilties ekspertė Lina Psichė teigė, kad paauglių elgesyje nereikėtų ieškoti kažko neįprasto – esą kiekviena karta paauglystėje vienaip ar kitaip leidžia laiką tuščiai ir tai yra normalus brendimo procesas.

  Bet ar tikrai tik paaugliai tuščiai leidžia laiką? Ar tikrai?

  PasidalinkShare on Facebook